Ťažba a úprava nerastných surovín, najmä bridlice a žuly, je základným segmentom dlhodobej stratégie spoločnosti PREMIOT těžební, a.s. patriacej do investičnej skupiny Premiot Group, a.s.. V tejto súvislosti boli v roku 2020 realizované akvizície dvoch bridlicových baní av roku 2021 dvoch žulových lomov.

K hlavným cieľom PREMIOT těžební, a.s. patrí obnova ťažby a úpravy bridlice za účelom ušľachtilej výroby, obnova remesla a bývalej slávy bridlicových baní na severnej Morave. Stratégia tiež počíta s obstaraním ďalších banských akvizícií. Surovinový deficit v Českej republike a Európskej únii sa stále prehlbuje.

Naše bane a lomy

Moravská bridlica

Naše bridlicové bane Lhotka a Nové Oldřůvky sa nachádzajú v povestnej bridlicovej oblasti v okolí Budišova nad Budišovkou. V tejto lokalite sa ťažilo odnepamäti, pretože sa tu nachádza jedno z najkvalitnejších ložísk ílových bridlíc v strednej Európe. Hlbinnou ťažbou sa získava jadrová a neporušená surovina, ktorá spĺňa aj tie najprísnejšie kritériá kvality.

Dôkazom o kvalite a trvanlivosti bridlice z tejto lokality sú domy, postavené na prelome 18. a 19. storočia, ktoré sú dodnes pokryté pôvodnou bridlicou. Oba bridlicové bane disponujú vyťažiteľnými zásobami kvalitnej štiepateľnej bridlice v miliónoch kubických metrov, čo predstavuje životnosť plánovanej výroby rádovo v stovkách rokov.

Česká žula a Slovenská žula

Českú a slovenskú žulu ťažíme v našich lomoch Čierny Balog v strednom Slovensku a Vápenice u Sedlčan. Žulový lom Čierny Balog, produkujúci predovšetkým drvené kamenivo pre líniové a iné stavby, je teraz vo fáze ťažby drveného kameniva a príprave na ťažbu pre ušľachtilú výrobu. Ťažba drveného kameniva vo výške cca 200 kt ročne je kompletne vypredaná až do roku 2022.

Ťažba a úprava žuly z lomu vo Vápenici je zameraná takmer výhradne na špeciálnu ušľachtilú výrobu, čo sa odráža vo významných referenčných realizáciách v rámci strednej Európy – medzi ktorými sú napríklad dlažby Pražského hradu, Staromestského námestia či plzenského námestia Republiky. Oba lomy disponujú vyťažiteľnými zásobami viac ako 10 miliónov kubických metrov. To predstavuje ich životnosť minimálne na 60 rokov.

Dlhopisy

V súčasnosti nie sú k dispozícii žiadne dlhopisy na predaj.

Predchádzajúce emisie dlhopisov nájdete v archíve dlhopisov.

Informácie na webových stránkach sú propagačné oznámenia Emitenta. Emitent dôrazne odporúča, aby si potenciálni investori prečítali emisné podmienky dlhopisov, než urobia investičné rozhodnutie, aby tak plne pochopili potenciálne riziká a výnosy spojené s rozhodnutím investovať do dlhopisov.

Máte záujem investovať do dlhopisov alebo potrebujete poradiť?

Nahliadnite do častých otázok alebo nám nechajte kontakt, ozveme sa vám.

Napíšte nám, radi sa Vám ozveme späť.

Odoslaním formulára súhlasím so spracovaním osobných údajov. *

Udeľujem súhlas s použitím svojich osobných a kontaktných údajov na účely telemarketingu a ponuky služieb spoločnosti.

Položky formulára označené * sú povinné.

Zákaznická podpora

Jana Sobolová

Jana Sobolová

Client Support

+420 608 957 905
j.sobolova@premiot.com